Skuteczna pielęgnacja skóry atopowej. 3 najważniejsze elementy.

Skuteczna pielęgnacja skóry atopowej. 3 najważniejsze elementy.

W czasie trwania naszego „kremowego projektu” spotykamy specjalistów z różnych dziedzin. Dużo rozmawiamy z ludźmi, budujemy relacje, poznajemy się bliżej. Dowiadujemy się wiele o sobie nawzajem poznając swoje bolączki. Problemy skórne są dla nas szczególnie bliskie i...

Typy cery cz.2 – cera sucha, jak o nią dbać?

Typy cery cz.2 – cera sucha, jak o nią dbać?

Cera sucha jest jedną z najbardziej problematycznych typów. Cechuje ją jasny, matowy kolor oraz cienka, gładka i mało elastyczna skóra. Pory są zwężone, prawie niewidoczne. Dodatkowo mogą występować przebarwienia i rozszerzone naczynia krwionośne.

Recenzje produktów probiotycznych – Joy Day

Recenzje produktów probiotycznych – Joy Day

Okazuje się, że wielu dietetyków promuje zdrowy sposób odżywiania z uwzględnieniem w diecie probiotyków. Osobiście bardzo mnie to cieszy, że różni specjaliści dostrzegają jak ważny jest mikrobiom dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przy okazji posta na jednym z mediów społecznościowych pewnej dietetyczki (pozdrawiam Panią Paulinę Ihnat) trafiła do nas Agnieszka z prośbą o analizę produktu Joy Day. Słowo się rzekło, obiecałyśmy recenzję, więc do dzieła.

Cera mieszana – sprawdź czy ją masz

Cera mieszana – sprawdź czy ją masz

Rozpoczynamy dla was serię wpisów na temat typów cery. Wyjaśnimy w niej, czym się charakteryzują poszczególne rodzaje.W ramach ciekawostki dodam, że wielokrotnie sama miałam problem z określeniem jaki jest mój rodzaj cery, aby dobrze dobrać pielęgnację oraz kosmetyki. Z danych, jakie udało nam się zebrać podczas ankiety wynika, że około 60% z was ocenia swoją skórą jako mieszaną. Dlatego od niej rozpoczniemy nasz cykl.

Recenzje produktów probiotycznych – ProbioticMe – HealthLabs

Recenzje produktów probiotycznych – ProbioticMe – HealthLabs

Lubimy, kiedy podsyłacie nam pomysły na recenzję produktów probiotycznych. Dzięki temu mamy okazję przyjrzeć się produktom, z którymi wcześniej się nie spotkałyśmy. Tak właśnie było w przypadku preparatu ProbioticMe. Sama koncepcja produktu jest bardzo interesująca. ProbioticMe to suplement diety w dwóch formach – na dzień (ProbioticMe Day) oraz na noc (ProbioticMe Night). Producentem jest Health Labs Care Sp. z o.o., Sp. k, polska firma z Białegostoku.

PREbiotyki – jasna strona cukru

PREbiotyki – jasna strona cukru

Ta moc ukryta w naturze została z pożytkiem zastosowana w przemyśle spożywczym, ale również kosmetycznym. Wykazano bowiem, że otrzymane cukry są naturalnymi PREbiotykami, czyli substancjami wpływającymi korzystnie na rozwój mikrobiomu.

Opakowania Airless, czyli w co sie pakujemy?

Opakowania Airless, czyli w co sie pakujemy?

Wybór opakowań do naszych kremów, podobnie jak dobór surowców, nie jest kwestią przypadku. To starannie przemyślane rozwiązanie, które stanowi nieodzowny element koncepcji naszych produktów. Opakowania airless – dlaczego właśnie one?

Jesienna pielęgnacja skóry. Na co zwrócić uwagę?

Jesienna pielęgnacja skóry. Na co zwrócić uwagę?

Za oknami szara, ponura jesień. Obniżona temperatura oraz wysoka wilgotność nie wpływają korzystnie na kondycję naszej skóry. Dodatkowo silny wiatr stopniowo ją wysusza, dlatego powinniśmy zadbać o prawidłową pielęgnację w tym czasie. Postanowiłam zebrać dla Ciebie kilka cennych zasad, które warto stosować. Jesienna pielęgnacja skóry. Na co zwrócić uwagę?

Witaj na naszym blogu!

Jesteśmy zespołem kobiet pełnych energii i pasji do mikrobiologii, a naszą misją jest szerzenie wiedzy na temat prozdrowotnego działania probiotyków. Dowiesz się tutaj w jaki sposób zadbać o swój naturalny mikrobiom, dzięki czemu poczujesz się lekko, zdrowo i w równowadze z naturą. Cała tą wiedzę podamy Ci w jasny i przystępny sposób, w oparciu o rzetelne dane naukowe.

Kategorie wpisów


Zapisz się na nasz Newsletter