Cera tłusta – cz.3. z cyklu: Jaki jest Twój typ cery?

Cera tłusta – cz.3. z cyklu: Jaki jest Twój typ cery?

Odkrywamy dla was kolejny typ cery. W naszej serii pisałyśmy już na temat cery suchej i mieszanej. Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą Wam sprawdzić jaki typ cery macie. Tym razem przybliżymy wam cechy skóry tłustej oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy...

Mikrobiom miejsc intymnych. O czym warto pamietać?

Mikrobiom miejsc intymnych. O czym warto pamietać?

Wielokrotnie podkreślałyśmy w naszych wpisach rolę mikrobiomu człowieka. Prawidłowe funkcjonowanie tego “dodatkowego narządu” poprawia stan zdrowia i zapewnia skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem środowiska. O czym nalezy pamietać, jesli chodzi o mikrobiom miejsc intymnych

Skuteczna pielęgnacja skóry atopowej. 3 najważniejsze elementy.

Skuteczna pielęgnacja skóry atopowej. 3 najważniejsze elementy.

W czasie trwania naszego „kremowego projektu” spotykamy specjalistów z różnych dziedzin. Dużo rozmawiamy z ludźmi, budujemy relacje, poznajemy się bliżej. Dowiadujemy się wiele o sobie nawzajem poznając swoje bolączki. Problemy skórne są dla nas szczególnie bliskie i...

Typy cery cz.2 – cera sucha, jak o nią dbać?

Typy cery cz.2 – cera sucha, jak o nią dbać?

Cera sucha jest jedną z najbardziej problematycznych typów. Cechuje ją jasny, matowy kolor oraz cienka, gładka i mało elastyczna skóra. Pory są zwężone, prawie niewidoczne. Dodatkowo mogą występować przebarwienia i rozszerzone naczynia krwionośne.

Recenzje produktów probiotycznych – Joy Day

Recenzje produktów probiotycznych – Joy Day

Okazuje się, że wielu dietetyków promuje zdrowy sposób odżywiania z uwzględnieniem w diecie probiotyków. Osobiście bardzo mnie to cieszy, że różni specjaliści dostrzegają jak ważny jest mikrobiom dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przy okazji posta na jednym z mediów społecznościowych pewnej dietetyczki (pozdrawiam Panią Paulinę Ihnat) trafiła do nas Agnieszka z prośbą o analizę produktu Joy Day. Słowo się rzekło, obiecałyśmy recenzję, więc do dzieła.

Cera mieszana – sprawdź czy ją masz

Cera mieszana – sprawdź czy ją masz

Rozpoczynamy dla was serię wpisów na temat typów cery. Wyjaśnimy w niej, czym się charakteryzują poszczególne rodzaje.W ramach ciekawostki dodam, że wielokrotnie sama miałam problem z określeniem jaki jest mój rodzaj cery, aby dobrze dobrać pielęgnację oraz kosmetyki. Z danych, jakie udało nam się zebrać podczas ankiety wynika, że około 60% z was ocenia swoją skórą jako mieszaną. Dlatego od niej rozpoczniemy nasz cykl.

Recenzje produktów probiotycznych – ProbioticMe – HealthLabs

Recenzje produktów probiotycznych – ProbioticMe – HealthLabs

Lubimy, kiedy podsyłacie nam pomysły na recenzję produktów probiotycznych. Dzięki temu mamy okazję przyjrzeć się produktom, z którymi wcześniej się nie spotkałyśmy. Tak właśnie było w przypadku preparatu ProbioticMe. Sama koncepcja produktu jest bardzo interesująca. ProbioticMe to suplement diety w dwóch formach – na dzień (ProbioticMe Day) oraz na noc (ProbioticMe Night). Producentem jest Health Labs Care Sp. z o.o., Sp. k, polska firma z Białegostoku.

PREbiotyki – jasna strona cukru

PREbiotyki – jasna strona cukru

Ta moc ukryta w naturze została z pożytkiem zastosowana w przemyśle spożywczym, ale również kosmetycznym. Wykazano bowiem, że otrzymane cukry są naturalnymi PREbiotykami, czyli substancjami wpływającymi korzystnie na rozwój mikrobiomu.

kosmetyki do twarzy z probiotykami

Witaj na naszym blogu!

Jesteśmy zespołem kobiet pełnych energii i pasji do mikrobiologii, a naszą misją jest szerzenie wiedzy na temat prozdrowotnego działania probiotyków. Dowiesz się tutaj w jaki sposób zadbać o swój naturalny mikrobiom, dzięki czemu poczujesz się lekko, zdrowo i w równowadze z naturą. Cała tą wiedzę podamy Ci w jasny i przystępny sposób, w oparciu o rzetelne dane naukowe.

Kategorie wpisów


Zapisz się na nasz Newsletter