Myśl o pisaniu bloga kiełkowała w nas od dawna. Nie da się ukryć, że tematy związane z probiotykami uważamy za fascynujące, a możliwość dzielenia się nimi z innymi ludźmi, powoduje u nas „błysk w oku” i  „ciarki na plecach”. Dlatego pewnego dnia po prostu zaczęłyśmy pisać. Na początku przygotowałyśmy kilka publikacji na tematy branżowe, aż w końcu kupiłyśmy domenę, hosting i wiedziałyśmy, że to jest ten moment.

Praca z bakteriami nauczyła nas jak wielką rolę odgrywają one w naszym życiu.

Z jednej strony budzą strach, a z drugiej strony są potrzebne nam dla prawidłowego funkcjonowania. Do tej pory bakterie nie cieszyły się w społeczeństwie dobrą „opinią”. Raczej były traktowane jako coś, co trzeba za wszelką cenę zniszczyć antybiotykami. Od niedawna ludzie zaczęli dostrzegać pozytywny wpływ bakterii na organizm człowieka,  zwłaszcza jeśli mówimy o bakteriach probiotycznych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w naszym organizmie żyje około 2 kg bakterii! Niewiele osób wie również, jak wielki wpływ mają one na nasze zdrowie i jak bardzo szkodzi nam zaburzenie równowagi pomiędzy bakteriami.

Zauważyłyśmy też, że wśród społeczeństwa krąży wiele mitów na temat bakterii probiotycznych. Wiele ludzi myli probiotyki z prebiotykami, co przyprawia nas o istną palpitację serca. Wiele osób stosuje probiotyki tylko przy okazji antybiotykoterapii, nie wiedząc o tym, że aby odbudować florę bakteryjną jelit, zniszczoną przez antybiotyki, należy stosować probiotyki przynajmniej 3 tygodnie. Mamy dzieci urodzonych przez cesarskie cięcie nie mają pojęcia, że powinny podawać swoim maluchom bakterie probiotyczne, aby prawidłowo rosły i rozwijały się.

Co możesz znaleźć na tym blogu?

Bakterie probiotyczne mają wyjątkowy wpływ na każdy centymetr naszego organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby umieć zadbać o naturalną florę bakteryjną. Pojawia się pytanie, jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz właśnie tutaj, na naszym blogu.

  • Przybliżymy Ci świat bakterii probiotycznych,
  • Zaproponujemy ciekawe książki i publikacje, związane z tematem probiotycznym;
  • Jesteśmy gotowe rozebrać na czynniki pierwsze każdy produkt, który w swoim składzie zawiera probiotyki, wypróbować go, a potem podzielić się z Tobą naszą opinią,
  • Pomożemy Ci zrozumieć trudny język naukowców, podając ich publikacje w bardziej przystępny sposób.
  • Naszym ulubionym tematem jest mikrobiom skóry, dlatego szczególnej uwadze poświęcimy temat mikrobiomu oraz ogólnej pielęgnacji skóry,
  • Podpowiemy Ci, jak zadbać o Twój naturalny mikrobiom, abyś czuła się zdrowo i w pełni sił.

O tym wszystkim napiszemy dla Ciebie w kolejnych artykułach.

Facebook
LinkedIn
Instagram

Jeśli chcesz być na bieżąco z nadchodzącymi wpisami – zapisz się do naszego Newslettera!

Polub i podaj dalej!
fb-share-icon0